Jezioro Kunickie

Jezioro Kunickie jest największym jeziorem Pojezierza Legnickiego i jednym z największych Dolnego Śląska. Jego powierzchnia to prawie 100 ha (ponad kilometr długości i kilometr szerokości), a w najgłębszym miejscu ma 7 m.
Po wschodniej stronie jeziora znajduje się Wyspa Mew (1 ha).
Zabudowania Kunic zajmują zachodni brzeg jeziora. Prowadzi tamtędy oświetlona nocą promenada spacerowa z leżakami i ławkami. Południowa strona jeziora to ulica Słoneczna, gdzie znajdują się ośrodki wypoczynkowe i sportów wodnych, wśród nich, w południowo-wschodnim krańcu OSW POSEJDON.
Jezioro ma znaczenie turystyczne, jest głównym ośrodkiem żeglarstwa i sportów wodnych w okolicach Legnicy. Jest również atrakcyjnym akwenem dla wędkarzy.

Wymarzone wakacje nad jeziorem

OSW POSEJDON usytuowany jest w Kunicach zaledwie ok. 4 km od Legnicy, w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych. Walory przyrodnicze, czyste środowisko i bezpośrednie obcowanie z naturą sprzyjają wypoczynkowi niezależnie od pory roku i każdego wprawiają w doskonały nastrój. Panują tu idealne warunki do aktywnego wypoczynku na Dolnym Śląsku, a otaczająca cisza pomoże znaleźć spokój i wytchnienie.
W sezonie letnim znajdziemy tu plażę i możliwość kąpieli, wypożyczymy kajak, rower wodny lub jacht żaglowy. Wędkarzy jezioro kusi leszczami, szczupakami, sandaczami i węgorzami.
W połączeniu z komfortowymi domkami letniskowymi lub polem namiotowym czyni to z POSEJDONA idealne miejsce na wymarzone wakacje nad jeziorem.

Gdzie ta keja...

OSW POSEJDON jest jednym z największych ośrodków sportów wodnych w okolicach Legnicy. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego, oferująca wszystkim chętnym rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe (również dla wędkarzy), a miłośnikom żeglarstwa również jachty klasy Omega, a nawet kabinowe.
Ośrodek jest również siedzibą Klubu Żeglarskiego POSEJDON. Żeglarzom, oprócz czarteru jachtów klubowych, zapewnia miejsce na bezpieczne cumowanie własnej jednostki, możliwość przechowywania osprzętu w hangarze, a także slip i miejsce na placu na zimowy postój.

OFERTA

Domki wczasowe
Domki letniskowe

Domki kempingowe z łazienkami i aneksami kuchennymi dla 4-6 osób - doskonała baza dla pełnowymiarowych wakacji dla całej rodziny

Sala konferencyjno-bankietowa
Sala konferencyjno - bankietowa

Sala na 60 osób, z widokiem na jezioro, idealna zarówno na uroczystość rodzinną, jak i firmową konferencję

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Rowery wodne i kajaki dla każdego, jachty żaglowe dla bardziej zaawansowanych oraz łodzie wędkarskie

Kąpielisko
Wiata z kominkiem

Dyskretnie ukryta za tujami, może pomieścić do 30 uczestników spotkań czy uroczystości

Ośrodek
Pokoje hotelowe

Przytulne i schludne pokoje 2-osobowe oraz 4-osobowy apartament z aneksem kuchennym i wychodzącym na jezioro tarasem

Pole namiotowe

Miejsca dla namiotów i kamperów z dostępem do energii elektrycznej i sanitariatów

ul. Słoneczna 1C
59-216 Kunice

Email: posejdonkunice@op.pl
      (076) 857-54-76

Rachunek bankowy
50 1090 2066 0000

Feedback

Dajcie nam znać o błędach na stronie, waszych pomysłach i sugestiach ! Docenimy każdą informację.

Made with ‌

Landing Page Builder